Inter ‘rrëmben’ yllin e Barcelonës!

Inter po shpreson shumë që gjatë kësaj vere do të arrijë transferimin e Arturo Vidal nga Barcelona, raporton Calciomercato.

32 vjeçarit i skadon vitin e ardhshëm kontrata me Barcelonën dhe kiliani duket se e pëlqen idenë që të rikthehet përsëri në Serie A pasi më herët ishte pjesë e Juventusit.

Mirëpo për tu konkretizuar gjithçka, Neroazzurët duhet ti dhurojnë Barcelonës 20 milionë euro për kilianin pasi ky është çmimi që i ka caktuar Barca mesfushorit të saj 32 vjeçar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here