Barcelona ofron Coutinhon, mirëpo kërkon lojtarin kryesor të Arsenal!

Philippe Coutinho mund të transferohet tek Arsenal gjatë kësaj vere.

Kjo pasi londinezët kanë shfaqur interesim të madh për brazilianin dhe nga ana tjetër edhe Barcelona është e interesuar për lojtarin e Arsenal, Gabriel Martinelli.

18 vjeçari ka rezultuar në një zbulim të vërtetë ku këtë sezon ka shënuar 10 gola dhe ka asistuar 4 herë.

Përveç Martinellit, Barcelona po shpreson të arkëtoj edhe 40 milionë euro nga Coutinho pasi atë e llogarit me një çmim prej 80 milionë eurosh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here