Everton kërkon transferimin e yllit të Serie A!

Everton raportohet se ka shfaqur interesim për të transferuar gjatë kësaj vere sulmuesin e Torinos, Andrea Belotti, raporton Tuttosport.

Trajneri i skuadrës angleze Carlo Ancelotti, duket se ka ringjallur interesimin për të pasi më herët ka dashur transferimin e tij kur drejtonte skuadrat e Bayern Munchen dhe Napolit.

Mirëpo Everton transferimin e sulmuesit italian duket se nuk do ta ketë aspak të lehtë pasi për të interesim të madh ka shfaqur edhe Manchester United.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here