Icardi drejt tranferimit në Spanjë!

Mauro Icardi mund të transferohet në La Liga saktësisht tek skuadra e Atletico Madridit e cila ka rritur interesimin për argjentinasin ditëve të fundit.

Icardi i cili momentalisht është i huazuar tek Paris Saint Germain, këtë verë po kërkon një skuadër të re dhe Diego Simeone kërkon ta shfrytëzojë këtë situatë më së miri.

Sipas Tuttosport, Simeone tanimë ka kontaktuar me agjenten, njëkohësisht bashkëshorten e 27 vjeçarit, Wanda Nara.

Mirëpo për të arritur deri tek Icardi duket pak e vështirë pasi në garë qëndrojnë skuadra si Juventus, Chelsea, Milan dhe Real Madrid.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here