Ja kur mund të fillojë sezoni i ri i Ligës së Kampionëve

Futbolli në Europë vazhdon të jetë i pezulluar (përveç Biellorusisë) dhe ende po kërkohët mënyrë për të mbyllur kampionatet.

Duhet të gjendet mënyra për zhvillimin e kampionateve, por edhe të kompeticioneve europiane si Liga e Kampionëve dhe Europa League.

UEFA do të ishte e kënaqur që kampionatet të përfundojë para muajit gusht, në mënyrë që Liga e Kampionëve të zhvillohet në gusht.

Ndërkohë e përditshmja spanjolle AS, raporton se sezoni i ri i Ligës së Kampionëve do të fillojë me 20 tetor.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here