Barcelona vendos përfundimisht për Coutinhon

Siç raporton Goal, Barcelona ka vendosur përfundimisht që ta shesë Philipe Coutinhon.

Braziliani është i huazuar te Bayerni i Munihut, mirëpo Bavarezët nuk e kanë ndërmend ta aktivizojnë opsionin e blerjes dhe Coutinho pritet të rikthehet në Camp Nou.

Mirëpo Coutinho nuk bën pjesë në planet e Setien për sezonin e ardhshëm dhe Barcelona shpreson që ta shesë atë dhe të arkëtojë para për përforcimet e reja.

Interesim për Coutinhon ka shfaqur Chelsea dhe PSG.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here