Real Madrid vë në shënjestër yllin e Juventusit!

Real Madrid po mendon seriozisht transferimin e mbrojtësit holandez të Juventusit, Matthijs De Ligt.

Qendërmbrojtësi ka kaluar një sezon të vështirë me ‘Zonjën e Vjetër’ qysh prej transferimit nga Ajax dhe Los Blancos po kërkojnë që ta shfrytëzojnë këtë situatë pasi edhe Sergio Ramos që është referim në mbrojtjen e madrilenëve nuk premton edhe shumë ndeshje për shkak të moshës.

20 vjeçari holandez po shikohet si një opsion i mundshëm së bashku me atë të RB Leipzig, Dayot Upamecano.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here