Coronavirusi tmerron drejtuesit e Juves, Ronaldo në rrezik!

Madeira është njëra prej epiqendrave të reja të COVID-19, vetëm 20 km larg shtëpisë së Ronaldos, raporton Sky Italia.

Por deri më tani nuk është regjistruar asnjë rast në ishull.

Megjithatë orëve të fundit 10 persona rezultuan pozitivë në qytezën perëndimore të Funchal, aty ku po banon për momentin ylli juventin me gruan dhe fëmijët.

Autoritetet portugeze kanë marrë vendim për ta vënë në karantinë qytezën me 18 mijë banorë mirëpo në rast se stërvitjet do të fillojnë atëherë CR7 do të rikthehet në Torino.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here