Juventus nxjerrë në shitje yllin e saj!

Juventus po bëhet gati që këtë verë të nxjerrë në shitje lojtarin e saj Mattia De Sciglio, raporton CalcioMercato.

Paris Saint Germain dhe Valencia kanë shfaqur interesim për mbrojtësin 27 vjeçar i cili ka akoma edhe dy vite në kontratë me Juventusin.

De Sciglio akoma nuk e ka fituar një vend titullari në skuadrën e Maurizio Sarrit dhe gjatë kësaj vere duket se do të kërkojë një skuadër të re për të vazhduar karrierën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here