Bombë: El Clasico në merkato për yllin e Interit, nuk është Lautaro!

Mesfushori i Interit, Marcelo Brozovic ka përfunduar në shënjestrën e Real Madridit dhe Barcelonës.

Brozovic ka shkëlqyer me Interin vitet e fundit dhe tani duket se mund të ndryshojë skuadër.

Siç raporton Mundo Deportivo, Reali dhe Barcelona janë të interesuara për transferimin e Brozovic në merkaton e verës.

Antonio Conte është kundër largimit të Brozovic, mirëpo kroati vështirë se do të refuzonte transferimin te Reali ose Barcelona.

Për kroatin ka shfaqur interesim edhe Liverpooli, ndërsa klauzola e tij ësht 60 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here