E bujshme: Aubameyang transferohet te rivalët e Arsenalit

Pierre Emerick Aubameyang mund të transferohet te rivalët e përjetshëm të Arsenalit, Chelsea, raporton ESPN.

Blutë e Londrës janë duke monitoruar situatën e Aubameyang në Emirates dhe janë të gatshëm t’ia rrëmbejnë atë Topçinjëve në verë.

Chelsea është në kërkim të një sulmuesi dhe sulmuesi i Lyon Moussa Dembele është objektivi kryesorë, mirëpo opsioni B është Aubameyang.

Te Arsenali nga ana tjetër shpresojnë se Aubameyang do të rinovojë kontratën.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here