Sarri e dëshiron me çdo kusht: Zbulohet goditja e parë e Juventusit për merkaton e verës

Siç raporton SportMediaset, Maurizio Sarri ia ka kërkuar Agnellit transferimin e Jorginhos në Torino.

Braziliani është një beniamin i Sarrit, pasiqë e ka trajnuar te Napolit dhe te Chelsea.

Kështu Sarri dëshiron që përsëri ta ketë Jorginhon në skuadër, ndërsa Biankonerët kanë nisur bisedimet me agjentin e brazilianit.

Jorginho do të jetë objektivi kryesorë i Juventusit për merkaton e verës, pasiqë nga Torino pritet të largohen Aaron Ramsey, Adrien Rabiot dhe Miralem Pjanic.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here