Barcelona dhe City duelojnë në merkato!

Mbrojtësi i Benficas, Ruben Dias, ka tërhequr vëmendjen e skuadrave të Barcelonës dhe Manchester City përkundër klauzolës së tij prej 100 milionë eurosh.

Sipas Record, agjenti i tij Jorge Mendes e ka ofruar lojtarin e tij tek Barcelona ndërsa Pep Guardiola e kërkon 22 vjeçarin të vijë në Manchester.

Kontrata e Dias me skuadrën portugeze skadon në vitin 2024.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here