Coutinho i nënshtrohet një operacioni!

Philippe Coutinho i cili aktualisht është tek Bayern Munich i është nënshtruar një ndërhyrjeje të voglë kirurgjikale në nyjen e këmbës së djathtë dhe pas disa ditësh pritet të fillojë programin e rehabilitimit.

27 vjeçari i huazuar nga Barcelona pritet të jetë gati kur Bundesliga pritet të rifillojë.

Megjithatë Coutinho nuk ka lënë shumë përshtypje të mira tek bavarezët të cilët nuk e duan për sezonin e ardhshëm dhe kështu braziliani do të detyrohet të vazhdojë karrierën në ndonjë skuadër tjetër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here