PSG, City dhe Juventus në garë për talentin e Lyon!

Mesfushori i Lyon, Houssem Aouar, është shndërruar në një objektiv të rëndësishëm për skuadrat e Manchester City, Paris Saint Germain dhe Juventus, raporton RMC Sport.

Një luftë ofertash pritet të shpërthej këtë verë për lojtarin i cili momentalisht ka një klauzolë prej 50 milionë eurosh nëse dëshiron të largohet nga Lyon.

Këtë sezon Aouar ka shënuar 9 gola në 37 paraqitje të bëra për Lyon dhe në kontratë me francezët ka akoma edhe 3 vite të mbetura.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here