Zyrtare: Konfirmohet data e fillimit të Serie A

Kryeministri i Italisë Giuseppe Conte ka mbajtur një pres konferencë ku ka folur për rikthimin në normalitet.

Conte ka njoftuar klubet e Serie A se stërvitjet individuale mund të rikthehet me 4 maj, ndërsa ato në grup me 18 maj.

Përveç kësaj Conte ka bërë të ditur se Serie A do të fillojë me 2 qershor dhe sezoni do të mbyllet nga mesi i muajit korrik.

Në fillim të muajit maj do të bëhen analizat e gjakut te të gjithë lojtarët dhe më pas do të fillojnë stërvitjet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here