Donnarumma merr këtë vendim për të ardhmen e tij!

AC Milan dhe Gianluigi Donnarumma duket se janë shumë pranë për të arritur një marrëveshje për të rinovuar kontratën e portierit të kombëtares italiane, raporton TuttoSport.

21 vjeçari ka disa muaj që po përflitet se mund të largohet nga Milani mirëpo për shkak të ndonjë skuadre që është e gatshme ta marrë atë duket që ai do të qëndrojë të paktën edhe një sezon në San Siro.

Kontrata e tij aktuale skadon vitin tjetër dhe shqetësimi kryesor i portierit është që të mos pësojë ndonjë ulje të pagës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here