Inter dhe Napoli në garë për yllin e Barcelonës

Inter dhe Napoli janë duke monitoruar situatën e Samuel Umtitit te Barcelona.

E ardhmja e francezit në Camp Nou është e paqartë dhe Barcelona pritet ta shesë atë për të arkëtuar para pas krizës nga koronavirusi.

Barcelona thuhet se është e gatshme ta shesë Umtitin për një shifër më të ulët se 50 milionë euro. Katalanasit janë të gatshëm edhe për huazimin e tij.

Gattuso ka kërkuar nga Napoli transferimin e Umtitit, ndërsa te Interi e shohin atë si një zëvendësues ideal të Godin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here