Milan dhe Lazio në garë për mesfushorin e Barcelonës

Milan dhe Lazio janë të interesuar për transferimin e mesfushorit të Barcelonës, Rafinha Alcantara.

Braziliani ka luajtur edhe më parë në Serie A ku ishte i huazuar te Interi, mirëpo nuk arriti t bind Neroaxurët për ta blerë kartonin e tij.

Mundo Deportivo, raporton se Milan dhe Lazio janë të interesuara për shërbimet  27-vjeçarit.

Rafinha është i huazuar te Celta Vigo, ndërsa çmimi i tij në treg është 16 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here