Barcelona bën gati shitjen e dy yjeve të saj këtë verë!

Me qëllim të mblidhen fonde për të mbuluar humbjet nga kriza ekonomike Barcelona këtë verë ka vendosur të shes dy yjet e saj, Philippe Coutinho dhe Ousmane Dembele.

Coutinho dhe Dembele do ti ofrohen skuadrave europiane si huazim dhe me të drejtë blerjeje pas një sezoni.

Dembele qysh prej ardhjes tek Barcelona ka vuajtur shumë dëmtime mirëpo për të interesim kanë shprehur skuadrat angleze të Arsenal, Liverpool dhe Manchester United ndërsa Philippe Coutinho flitet se mund të transferohet tek ish skuadra e tij, Liverpool.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here