Busquets do të huazohet në La Liga!

Mesfushori i Barcelonës, Oriol Busquets, është vendosur që sezonin e ardhshëm të huazohet në një skuadër të La Ligës pasi këtë sezon impresionoi të gjithë me paraqitjet në Holandë.

21 vjeçari i cili nuk ka asnjë lidhje familjare me bashkëlojtarin e tij Sergio Busquets, është në planet afatgjata të Barcelonës dhe për këtë arsye është vendosur që të transferohet në një skuadër spanjolle për të fituar më shumë eksperiencë.

Talenti këtë sezon ka qenë i huazuar tek Twente ku zhvilloi plot 21 ndeshje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here