Dorëzohet United, Pogba rikthehet tek Juventus, ja detajet!

Manchester United po bëhet gati që të shesë Paul Pogba me një çmim shumë më të ulët se që e kishin menduar me Juventusin që është i interesuar për shërbimet e francezit, raporton Calciomercato.

Raporti detajon sesi drejtuesit e Manchester United e dinë se 27 vjeçari nuk do të rinovojë më kontratën me ‘Djajtë e Kuq’ dhe se kontrata e tij aktuale do të skadojë sezonin e ardhshëm dhe shitja e tij këtë verë është veprimi më i arsyeshëm.

United është pajtuar që shkaku i COVID-19 ta ulë ndjeshëm çmimin e Pogbas, fakt ky që është mirëpritur tek skuadra e Juventusit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here