Serie A mund të ndjekë shembullin francez!

Ka shumë pakënaqësi dhe pasiguri që momentalisht janë duke e rrethuar të ardhmen e Serie A në këtë sezon duke marrë parasysh edhe raportet jo të mirë në mes të federatës italiane të futbollit dhe ministrisë së sportit të Italisë.

Pas përfundimit të parakohshëm të sezonit në Ligue 1 duket se një gjë e tillë do të ndodhë edhe me Serie A.

Mirëpo trofeun e Serie A nuk do mund ta ngrisë asnjëra prej skuadrave të Juventus, Lazios apo Inter.

Do të ketë 4 skuadra pjesëmarrëse në Champions dhe 3 në Europa League ndërsa dy skuadra pritet të bien në Serie B, bëhet fjalë për Brescia dhe SPAL.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here