United do ta huazojë Hendersonin edhe për një sezon!

Manchester United duket se ka vendosur që edhe këtë sezon mos ta rikthejë në Old Trafford, Dean Hendersonin, përkundër formës së jashtëzakonshme që ka treguar.

Anglezi i talentuar ka shkëlqyer këtë sezon në Premier League me Sheffield United.

Henderson aktualisht është në sezonin e dytë tek Sheffield, por mesa duket do të qëndrojë edhe për një vit tjetër pasi ‘Djajtë e Kuq’ nuk kanë në plan ta rikthejnë atë edhe këtë verë.

Këtë sezon portieri ka zhvilluar 27 paraqitje duke pësuar vetëm 22 gola dhe duke mbajtur portën e paprekur për 10 ndeshje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here