Ancelotti mbështet Ragnick tek Milan!

Ish trajneri i Milan, Carlo Ancelotti, ka deklaruar se fansat Rossonerë nuk duhet të shqetësohen shkaku i zërave që thonë se në Milan do të vijë një trajner i huaj, duke u bërë fjalë kështu për Ralp Ragnick.

Trajneri me përvojë është drejtori i sportit dhe i zhvillit tek Red Bull GmbH, grup i cili e zotëron edhe klubin e Bundesligës, RB Leipzig.

61 vjeçari po përflitet shumë se mund të transferohet tek Milan i cili momentalisht drejtohet nga Stefano Pioli, ku gjermani mund të marrë edhe postin e drejtorit sportiv dhe atë të trajnerit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here