Inter bëhet gati për transferimin e Kurzawa!

Layvin Kurzawa duket se sezonin e ardhshëm do ta gjejë veten si një lojtar i Interit pasi tek Paris Saint Germain i ka ditët e numëruara.

Kur Ligue 1 është pezulluar mund të themi më se mbrojtësi i krahut të majtë nuk do të veshë më fanellën e PSG.

Kontrata e futbollstit mbaron në 30 qershor dhe klubi i Inter është i gatshëm për blerjen e tij sapo të hapet merkatoja verore.

Mirëpo nuk duket kaq e lehtë pasi për të në garë janë edhe skuadra si Barcelona, Juventus, Chelsea, Napoli dhe Arsenal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here