Mediat spanjolle e konfirmojnë: James do të transferohet te gjiganti italian

James Rodriguez do ta vazhdojë karrierën te Juventusi, raporton e përditshmja spanjolle Don Balon.

Kolumbiani pritet të largohet nga Santiago Bernabeu kur të hapet merkato, pas marrëdhënieve jo të mira me Zinedine Zidane.

Maurizio Sarri e pëlqen shumë James dhe do të dëshironte që ta kishte atë në skuadër.

Juventus mund ta transferojë James për shifrën e 30-35 milionë eurove.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here