Southampton pas mbrojtësit të Reims!

Mbrojtësi i Reims, Axel Disasi, është shndërruar në një prej objektivëve kryesorë për Southampton gjatë kësaj vere, raporton The Daily Mail.

Arsenal dhe Totenham janë skuadrët që gjithashtu kanë shfaqur interesim për 22 vjeçarin i cili pritet se mund të largohet nga Reims gjatë kësaj vere për çmimin e 15 milionë eurove.

Southampton pritet që të bëj një ofertë konkrete kur të hapet merkatoja verore me Ralph Hasenhuttl që po kërkon të përforcojë skuadrën e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here