Mbappe po konsideron mundësinë e rinovimit me PSG!

Kylian Mbappe është duke e marrë seriozisht mundësinë për të nënshkruar një kontratë të re me Paris Saint Germain, raporton L’Equipe nëpërmjet Daily Mail.

Ylli francez duket shumë i lumtur tek kampionët e Ligue 1 dhe një rritje page po parashikohet në rast se Mbappe vendos të qëndrojë akoma në Paris.

Mbappe aktualisht përfiton rreth 350 mijë euro në javë por me kontratën e re kjo shifër pritet që pothuajse të dyfishohet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here