Shumë klube pas talentit të Barcelonës!

Shumë klube janë të interesuara për shërbimet e talentit të Barcelonës, Oriol Busquets, pas një sezoni të suksesshëm ku ishte i huazuar tek skuadra e Twentes në Holandë.

21 vjeçar duket i vendosur për të vazhduar karrierën në Camp Nou mirëpo drejtuesit katalanas kanë vendosur ta huazojnë atë edhe për një sezon tjetër.

Skuadrat e mundshme ku ai mund të huazohet për sezonin e ardhshëm janë: Mainz, Werder Bremen, Hamburg, Cologne, Valladolid dhe Alaves.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here