Milan dhe Udinese kanë gati super shkëmbimin

Milan dhe Udinese mund ta bëjnë një super shkëmbim mes tyre në merkato.

Rosonerët janë të interesuar për yllin e Udineses Rodrigo De Paul dhe mund të arrijnë deri te transferimi i tij këtë verë.

Interesim për De Paul ka shfaqur Inter dhe Napoli, mirëpo Milani është në pole position për transferimin e tij, pasiqë mund ta përfshijë në operacin Rade Krunicin.

Siç raporton TodoFichajes.com, Udinese ka kontaktuar Milanin për transferimin e Krunic.

Gazidis dëshiron të përfitojë nga kjo mundësi dhe është i gatshëm tia ofrojë Krunicin Udineses dhe para për De Paul.

De Paul ka luajtur 25 ndeshje me Udinesen këtë sezon dhe ka shënuar 5 gola.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here