Superlajm: Vendoset data për rifillimin e Serie A

Mediat italiane raportojnë se sezoni i Serie A sipas të gjitha gjasave do të rifillojë me 12 qershor.

Klubet kanë bërë kontrollet e lojtarëve të tyre dhe së shpejti do të fillojnë stërvitjet.

Nga 18-maji skuadrat pritet që të fillojnë me stërvitje në grup. Serie A pritet që të fillojë me 12 qershor.

Plani i FIGC është që Serie A të përfundojë me 19 gusht.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here