Rikthimi i Coutinhos mund ti kushtojë Barcës 50 milionë euro!

Bayern Munich nuk do ta blejë kartonin e brazilianit.

Barcelona po bëhet gati për një çmim prej plotë 50 milionë eurosh në qoftë se Philippe Coutinho do të rikthehet tek Barcelona, raporton Marca.

Coutinho ka një pagë prej plotë 30 milionë eurosh në sezon dhe ka një klauzolë në kontratën e tij ku nëse lojtari zhvillon 100 ndeshje me Barcelonën atëherë Liverpool do të përfitojë edhe 20 milionë euro të tjera prej shitjes së tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here