Shkëmbim lojtarësh mes Juventus dhe Chelsea!

TURIN, ITALY - DECEMBER 29: Juventus player Alex Sandro during the Serie A match between Juventus and UC Sampdoria on December 29, 2018 in Turin, Italy. (Photo by Daniele Badolato - Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

Emerson Palmieri është mbrojtësi i Chelseas i cili po kërkohet me ngulm gjatë muajve të fundit nga skuadra e Juventus.

Për ta arritur deri tek ai ‘Zonja e Vjetër’ po mendon që të sakrifikojë mbrojtësin e saj të majtë, Alex Sandro, i cili ka plot 5 sezon me Biankonerët.

Frankie Lampard nuk e pëlqen Emerson dhe bisedimet mes klubeve për një shkëmbim të mundshëm kanë filluar por problemi i vetëm qëndron se skuadra e Chelseas kërkon edhe 10 milionë euro për të përfunduar këtë marrëveshje, shifër që Juve nuk është e gatshme ta jap.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here