Adoleshenti i Barcës transferohet tek Manchester United!

Produkti i akademisë së Barcelonës, Marc Jurado, ka refuzuar një kontratë të re me Barcelonën dhe do të transferohet tek skuadra e Manchester United, raporton Sport.

Mbrojtësi i krahut të djathtë i cili është 16 vjeçar po vlerësohej si një prej talenteve të mëdha të katalanasve mirëpo refuzoi kontratën 3 vjeçare që ju ofruar tek skuadra B.

Jurado tani është në hapat e Gerrard Pique, i cili në 2004 la skuadrën e Barcelonës për tu bashkuar me Manchester United.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here