Cisse pranon të luajë falas në Ligue 1!

Djbril Cisse deklaroi se do të pranonte që të luajë në Ligue 1 në mënyrë që të arrijë shifrën e 100 golave në këtë ligë.

Ish sulmuesi i Francës tani 38 vjeçar, ka shënuar 96 gola në këtë ligë dhe deklaroi se i është fiksuar ideja që të arrijë shifrën e 100 golave.

Cisse deklaroi penzionimin e tij nga futbolli në 2015 shkaku i dëmtimit mirëpo më pas u rikthye të luajë tek skuadra zviceriane e Yverdon dhe pastaj tek ajo italiane e Vincenza 1902.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here