Mertens pranë transferimit tek Chelsea!

Në rast të largimit nga Napoli atëherë Dries Mertens do të preferonte një transferim tek skuadra e Chelseas, raporton Corriere dello Sport.

Sulmuesi i Napolit do të mbetet pa kontratë në fund të sezonit 2019-2020 dhe një largim i mundshëm nga Serie A ka një kohë që po përflitet.

Mirëpo belgu mundet të qëndrojë në Serie A dhe të transferohet tek Inter e cila ka një kohë që ka shfaqur dëshirë për transferimin e tij.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here