Barcelona ka gjetur ‘Busquetsin e ri’ te Lyoni

Barcelona është seriozisht e interesuar për mesfushorin e Lyonit, Bruno Guimares, raportojnë mediat spanjolle.

22-vjeçari është mesfushorë defanziv dhe me paraqitjet e tij ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve europian, ndërsa ka marrë edhe epitetin si ‘Busquetsi i ri’.

Bruno u transferua te Lyoni në janar për shifrën e 20 milionë eurove nga Atletico Paranese.

Përveç aftësive teknike, ai ka njuhatje për lojën dhe është mjaftë i mirë në duelet ajrore.

Bruno tërhoqi vëmendjen e gjigantëve me paraqitjen e tij ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve ku ishte dominues në fushë.

Barcelona beson se braziliani do të ishte pasuesi ideal i Busquets.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here