Napoli dhe Everton pas Gabriel!

Napoli po bën përgatitjet për të filluar bisedimet për transferimin e mbrojtësit të Lille, Gabriel, raporton CalcioMercato.

Kalidou Koulibaly pritet që gjatë kësaj vere të largohet nga Napoli dhe drejtuesit e skuadrës italiane nuk dëshirojn ndonjë surprizë të hidhur dhe në këtë mënyrë po mendojnë qysh tash për zëvëndësuesin e tij.

Mirëpo për të arritur deri tek Gabriel nuk do të jetë e lehtë pasi në garë ka hyrë edhe skuadra e Everton me në krye ish trajnerin e Napolit, Carlo Ancelotti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here