E bujshme: Ylli i Realit pranë transferimit te Atletico

Siç raporton e përditshmja spanjolle AS, Atletico Madrid është shumë pranë transferimit të yllit të Realit, James Rodriguez.

Kolumbiani do të largohet nga Santiago Bernabeu, por duket se do të qëndrojë në Madrid.

James nuk bën pjesë në planet e Zidane dhe drejtuesit janë të gatshëm ta shesin, ndërsa Simeone e sheh atë si një përforcim ideal për Los Colchoneros.

Vlera aktuale e James është rreth 30 milionë euro, shifër aspak problematike për Atletico Madridin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here