E bujshme: PSG pas yllit të Serie A!

Paris Saint Germain ka shfaqur interesim për të transferuar mbrojtësin e krahut të djathtë të Atalantas, Timothy Castagne, raporton Le10Sport.

24 vjeçari kontrata e të cilit skadon në 2021 e ka treguar veten si një lojtar shumë i shkathët që mund të luaj në dy anët e mbrojtjes dhe gjithashtu në role më të avancuara duke ndihmuar sulmin.

Castagne mund të jetë zëvëndësuesi i bashkëkombasit të tij Thomas Meunier, i cili pritet të largohet nga kryeqyteti francez gjatë kësaj vere.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here