Marseille nuk ka mundësi financiare të transferojë Thomasson!

Marseille nuk do të jetë në gjendje të bëj një lëvizje për mesfushorin e Strasbourg, Adrien Thomasson, raporton Le10Sport.

OM është shumë e interesuar për Thomasson, i cili pritet të largohet nga Strasbourg pas formës së mirë që është duke kaluar kohëve të fundit dhe me një kontratë që i skadon në 2021.

Por Coronavirusi ka ndikuar shumë keq në ekonominë e Marseille e cila pritet ti shes yjet e skuadrës përkundër faktit është kualifikuar në Champions League për vitin tjetër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here