West Brom bën gati 20 milionë për Muriqin!

West Brom është gati për të bërë një lëvizje për të transferuar sulmuesin e Fenerbahce, Vedat Muriqi, raporton Fanatik.

Muriqi është i vendosur që sezonin e ardhshëm të lauj në Premier League dhe West Brom janë shumë pranë ngjitjes aty pasi janë të parët në Championship plot 6 pikë nga zona e Play-off.

Në rast të ngjitjes në Premier League atëherë oferta prej 20 milionë eurosh në drejtim të Muriqit do të bëhet gati shumë shpejt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here