Super shkëmbim: Barca dhe Juve shkëmbejnë 4 lojtarë!

Barcelona ka vendosur që ta fus edhe kroatin Ivan Rakitic si pjesë e një marrëveshjeje të madhe që pritet të ndodhë në mes të katalanasve dhe Juventusit.

Sport raporton se Barcelona synon transferimin e Miralem Pjanic dhe Mattia De Sciglio ndërsa tek ‘Zonja e Vjetër’ pritet të transferohen Jean-Claire Todibo dhe Ivan Rakitic.

Kroati duket se i ka sjellur balancë këtij shkëmbimi edhe pse Juventus shpresonte për ndonjë mesfushor më të ri të Barcelonës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here