Bale mund të largohet falas nga Real Madrid!

Real Madrid duhet ti stabilizojë financat shkaku i COVID-19.

Largimi i Gareth Bale me kosto zero nga Santiago Bernabeu mund të jetë njëra prej pasojat e Coronavirusit në futbollin spanjoll, raporton Daily Mail.

Uellsiani po hyn në vitin e fundit të kontratës me Real Madrid dhe ai haptaz ka deklaruar që nuk dëshiron qëndrimin tek Los Blancos mirëpo qëndron aty shkaku i pagës mirëpo tani klubi mbretëror mund ta largojë atë nga skuadra për të ulur koston e pagave që i paguan lojtarëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here