Guardiola e dëshiron me çdo kusht, City transferon yllin e Milanit

Manchester City i është bashkuar PSG në garën për mesfushorin e Milanit Ismael Bennacer.

Algjeriani u transferua te Milani verën e kaluar nga Empoli dhe ka qenë njëri nga lojtarët më të mirë në San Siro këtë sezon.

Fooot Mercato, raporton se Pep Guardiola e pëlqen shumë Bennacer dhe se City ka nisur bisedimet me agjentin e 21-vjeçarit.

Bennacer vlerësohet rreth 20 milionë euro, ndërsa City është i gatshëm të ofrojë 40 milionë euro për ta bindur Milanin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here