Inter ëndërron për këtë lojtar!

Inter po ëndërron për transferimin e mbrojtësit të huazuar të Real Madrid i cili me Borussia Dortmund i shënoi dy gola kundër zikaltërve në një ndeshje të Champions League gjatë këtij sezoni.

Hakimi me skuadrën e Dortmund ka arritur që të gjejë vazhdimësinë duke shënuar 4 gola në 8 ndeshje dhe duke qenë në garë për Këpucën e Artë në Champions League.

Paraqitjet e mbrojtësit të djathtë kanë bërë që Inter të fillojë negociatat me skuadrën e Real Madrid për transferimin e tij.

Mirëpo kjo gjë nuk do të jetë e lehtë pasi ai ka një çmim prej 50 milionë eurosh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here