Derbi në merkato: Milan dhe Inter në garë për yllin e Marseille

Sipas raportimeve të fundit nga Franca, Milan dhe Inter janë në garë për yllin e Marseille Florian Thauvin.

Siç shkruan le10sport.com, Rosonerët nuk kanë hequr dorë nga ideja e transferimit të 27-vjeçarit. Mirëpo garës i është bashkuar edhe Interi.

Thauvin ka kontratë me Marseille edhe për një tjetër sezon dhe do të largohet nga Franca verën e ardhshme si lojtarë i lirë.

Mbetet ta shohim se cilin prej gjigantëve italian do ta zgjedhë Tauvin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here