Vertoghen ‘frikëson’ klubet e Serie A!

Kërkesat për pagën e Jan Vertonghen duket se kanë frikësuar të gjitha skuadrat italiane që më herët ishin të interesuara për shërbimet e tij.

Mbrojtësi belg po i afrohet fundit të kontratës me skuadrën e Tottenham dhe këtë verë do të jetë një lojtar i lirë mirëpo Roma që kishte shfaqur interesim për të e ka të pamundur të paguajë rrogën që ai po kërkon.

Vertonghen ka kërkuar një pagë prej 4 milionë eurosh dhe një kontratë me afat të paktën 3 vjeçarë, gjë që deri më tani asnjë skuadër nuk ja ka ofruar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here