Reklama

Bayerni mposht me manita Eintracht Frankfurtin

Must Read

90% e punës e kryer, Milan me mesfushor të ri!

AC Milan do të përforcohet në mesfushë pasiqë skuadra e Benfikës ka miratuar transferimin e lojtarit të saj Florentino...

Kontratë dy vjeçare dhe pagë stratosferike: Cavani transferohet te Interi!

Interi ka nisur bisedimet me Edinson Cavanin dhe Neroaxurët thuhet se ia kanë bërë të ditur ofertën e parë...

Rangnick transferon yllin e RB Leipzig te Milani

Ralf Rangncik është shumë pranë stolit të Milanit dhe ditëve në vijim pritet zyrtarizimi. Gjermani ka kërkuar nga Rosonerët kontratë...

Zyrtare: Real merr këtë vendim për Jovic!

Sipas Corriere dello Sport, Real Madrid ka vendosur që këtë verë ta huazojë Luka Jovic me shumë mundësi tek...

Milan udhëheqë garën për talentin e Serie A!

AC Milan po monitoron me shumë kujdes situatën e mesfushorit të Torinos, Daniele Baselli, sipas raportimeve të mediave italiane. Mirëpo...

Bayern Munich ka arritur që të mposht Eintracht Frankfurtin në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga me rezultat 5-2.

Bavarezët e filluan mjaftë mirë takimin duke kaluar në epërsi me anë të Leon Goretzkas që shënoi gol në minutën e 17-të me një asitim të Thomas Muller.

Kur po përfundonte pjesa e parë, sulmuesi gjerman (41′) ndryshoi rol, nga asistues në golashënues, derisa u shërbye mjaftë mirë nga Alphonso Davies.

Edhe pjesa e dytë pati një start më të mirë për vendasit që e trefishuan rezultatin me anët të Robert Lewandowskit që shënoi në minutën e 46-të me një asist të Kingsley Coman.

Mirëpo, për tre minuta, mbrojta e Bayernit i shpartallua, duke pësuar dy gola. Ishte Martin Hinteregger (52’/53′), që shënoi dy herë, derisa Sebastian Rodde ishte asistuesi.

Por, kampioni në fuqi i ligës gjermane nuk lejoi të befasohet dhe e thelloi epërsinë me golin e shënuar nga Davies që realizoi në minutën e 61-të.

Bavrezët në minutën e 74-të u ndihmuan nga Hinteregger, që shënoi autogol, e që në fund rezultati final ishte 5-2.

Pas javës së 27-të, Bayerni vazhdon të jetë lirë me 61 pikë, gjersa në xhiron e 28-të takohet Borussia Dortmundin që është në pozitën e dytë dhe ka 57 pikë.

Reklama

TË FUNDIT

Oh çfarë goli: Kimmich shënon ndaj Dortmundit në stilin alla Messi (VIDEO)

https://twitter.com/elemtenle/status/1265331312346439680?s=21

Rennes 15 milionë euro për Bouanga!

Rennes ka bërë një ofertë për sulmuesin e Saint Etienne, Denis Bouanga, raporton Foot Mercato. Raportohet se për ta lënë të lirë sulmuesin e saj...

Barcelona do të huazojë Dembelen!

Gjigantët e La Ligas janë të dëshpëruar që të ulin koston e pagave të lojtarëve. Barcelona është shprehur e gatshme që të dëgjojë ofertat që...

E fundit: Dalin rezultatet, ja kur rikthehet Ibra

Zlatan Ibrahimovic dje pësoi një lëndim në kyçin e këmbës dhe u detyrua ta braktis stërvitjen me paterica. Mediat...

Betis dëshiron 5 lojtarë të Barcelonës!

Real Betis po shpreson që të arrijë një marrëveshje me Barcelonën për huazimin e 5 lojtarëve të saj, sipas raportimit të Sport. Ansu Fati, Carles...

Barcelona mund të thërras Coutinhon!

Barcelona po mendon ta thërras Philippe Coutinhon më herët sesa që parashikohej nga huazimi tek Bayern Munich, raporton Onda Cero. Raportohet se gjigantët katalanas mund...

Real Madrid në garë për Van de Beek!

Real Madrid raportohet se këtë verë do të bëj një ofertë zyrtare në drejtim të Ajax për Donny Van De Beek, raporton Le10Sport. Manchester United...

Neymar nuk do të nënshkruajë me PSG!

Neymar do të tentojë prapë gjatë kësaj vere për një rikthim të mundshëm tek skuadra e Barcelonës, raporton OK Diario. Ylli i Paris Saint Germain...

More Articles Like This